Sukces w konkursie ZAPOMNI ROSSIJU/ ZAPAMIĘTAJ ROSJĘ

Dnia 25 listopada odbyła się uroczysta gala finałowa IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Zapamiętaj Rosję”. Uczniowie naszej szkoły: Żaneta Chynek z klasy Ia LO oraz Maciej Kwietniewski z kl. TT Ti znaleźli się w gronie laureatów. Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów Rosją, jej językiem, kulturą i historią oraz składał się z dwóch kategorii:

 

 

 

  • testu językowo realioznawczego
  • przygotowania kilkuminutowego filmu metodą projektu multimedialnego.Uczennica Żaneta Chynek była odpowiedzialna za wykonanie testu, który wymagał od niej bardzo dobrej znajomości gramatyki i realiów życia w Rosji.
    Zadaniem Maćka Kwietniewskiego było przygotowanie filmu promocyjnego prezentującego własne miasto na podstawie fragmentu wiersza rosyjskiego poety A.S. Puszkina.  ZOBACZ FILM

    Nasi uczniowie zajęcie  II miejsce w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunami uczniów  byli: Pani Grażyna Sikora i Pan Tomasz  Dygulski.

 

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).