Kontakt uczniów Staszicówki z „żywą historią”

W dniu 19 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica z klas pierwszych, drugich i czwartej technikum, wybrali się do hospicjum w Koniemłotach z programem artystycznym upamiętniającym 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Celem wyjazdu było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”. Zestawienie wiekowe uczniów z osobami którzy ową historię tworzyli wywarł zarówno na uczniach jak i na osobach z hospicjum wielkie emocje co dało się zauważyć na ich twarzach. Seniorzy włączyli się do śpiewania pieśni pokazując, że nadal w ich sercach płonie miłość i wierność   do Ojczyzny. Historia przedstawiona podczas spotkanie przez uczniów, poruszyła nie jedno serce uczestników, a zarazem dała światło na to, że młodzież w dzisiejszych czasach nie jest obojętna na dzieje Narodu Polskiego. Dali oni prawdzie świadectwo patriotyzmu oraz wzór godny do naśladowania

Przygotowali
Łukasz Lech oraz Michał Mazur 2Ti

Skip to content