Kto czyta książki żyje podwójnie. Umberto Eco

W 1998 roku powstała Fundacja ABC XXI  , która od 2001 roku wspiera kampanię społeczną – Cała Polska czyta dzieciom. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju. Czytanie, to nie tylko rozwijanie wyobraźni –to także wspaniała przygoda , której doświadczamy w momencie wkroczenia w baśniowy świat , kiedy rozpoczynamy podróż po niezwykłych krainach  towarzystwie, równie fascynujących, bohaterów . Młodzież ze  Staszica, już kolejny rok, współpracuje ze staszowskimi przedszkolami, prezentując baśnie Andersena, braci Grimm, pana Perrault oraz  najpiękniejsze polskie legendy  i opowieści.

20 listopada br. uczennice klasy I A LO, pod kierunkiem pani Magdaleny Ablewicz , przygotowały dla dzieci z Przedszkola nr 4 w Staszowie, baśń Jan Christiana Andersena Latający kufer. Klasyczna baśń spodobała się maluchom, a zwłaszcza  wykorzystane rekwizyty, takie jak: samowar, żeliwny garnek czy pogrzebacz , które są ważnymi postaciami w opowieści Andersena . Ogromną radość sprawiły dzieciom i naszym uczennicom rozmowy na temat baśni i postaci w niej występujących .

Skip to content