MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE

17 marca 2023 r. uczniowie z naszej szkoły rywalizowali z uczniami z całej Polski w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu O,SZTOZ.

Dryżyny z trzech klas: 2 Tb, 2 Tp oraz 3 Ti rywalizowali z drużynami ze  szkół z całej Polski. Uczniowie musieli w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na 25 zadań. Wszystkie pytania dotyczyły następujących obszarów:

  1. Promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie wpływu na choroby nowotworowe – prawidłowy sposób odżywiania się, regularna aktywność fizyczna i konieczność utrzymania prawidłowej masy ciała jako czynnika obniżającego ryzyko zachorowania.
  2. Zwiększanie świadomości na temat szkodliwości spożywania cukru w różnych postaciach.
  3. Pokazanie szkodliwości spożywania tytoniu i konsumpcji alkoholu jako czynników zwiększających ryzyko zachorowania na nowotwory.
  4. Wskazania na szkodliwość promieniowania ultrafioletowego i metody zapobiegania skutkom działania w/w czynnika.
  5. Wiedzy ogólnej o ciele i zdrowiu człowieka.

Organizatorem konkursu była SPOŁECZNA FUNDACJA „LUDZIE DLA LUDZI”.

Konkurs O’SzToZ realizowany w ramach projektu „Zdrowe Życie” objęty był Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Nasi uczniowie doskonale przygotowali się do konkursu, wykazali się znakomitą znajomością profilaktyki oraz chorób nowotworowych. Należy podkreślić, że wszyscy wspaniale współpracowali w zespołach.

Gratuluję moim uczniom, którzy przygotowywali się do Testu o zdrowiu od grudnia i osiągnęli znakomite wyniki. Jesteście MEGA!

Wioletta Hatak

 

Skip to content