Matematyka bez poprawki

Ku końcowi dobiega w naszej szkole realizacja projektu “Matematyka bez poprawki”. Powstał on z myślą o maturzystach z woj. świętokrzyskiego, zdających w maju 2022 r. maturę z matematyki na poziomie podstawowym. Projekt powstał dzięki współpracy Kuratorium Oświaty w Kielcach z Politechniką Świętokrzyską. Nauczyciele matematyki z woj. świętokrzyskiego – w tym i nauczyciele naszej szkoły – prowadzili zajęcia z maturzystami, które miały na celu lepiej przygotować młodzież do matury. W ramach projektu omawiano zestawy zadań, w których zostały m.in. uwzględnione tzw. „pewniaki maturalne”. Na zajęciach zwrócono młodzieży również uwagę na najczęściej popełniane przez maturzystów błędy. Przeprowadzone lekcje miały pokazać młodzieży, że matematyka nie jest wcale taka trudna i jeśli ma się trochę chęci, to można nie bać się matury z tego przedmiotu.
7 kwietnia w auli Politechniki Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Wzięli w nim udział uczniowie oraz nauczyciele zaangażowani w projekt oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele organów prowadzących. Po rozdaniu pamiątkowych dyplomów nauczycielom oraz dyrektorom, uczniowie zostali zaproszeni do zapoznania się z murami Politechniki Świętokrzyskiej. Atrakcją była możliwość zobaczenia m.in. robotów oraz bolidu, które zostały zrobione przez tamtejszych studentów oraz samochodu, który imitował dachowanie podczas wypadku samochodowego. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie uczniów naszej szkoły z tą kielecką uczelnią!

 

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).