“Nasze gniazdo – Staszów”

 „20 lat. Świętokrzyskie to my” tak brzmi hasło tegorocznych obchodów jubileuszu 20 – lecia istnienia samorządu województwa świętokrzyskiego. W tą tematykę wpisuje się konkurs historyczny „Nasze gniazdo – Staszów”.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży regionalną historią, kształtowanie postaw patriotycznych i popularyzacja wiedzy i świadomości o tradycji regionu. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie, Publiczna Szkoła Podstawowa z klasami gimnazjalnymi w Bogorii i Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii.

Konkurs miał dwa etapy: szkolny i powiatowy.

W Zespole Szkół miał miejsce etap szkolny – pytania testowe w dniu 13 marca 2018r. Spośród 10 uczniów wygrali najlepsi: Izabela Kręcisz, Gabriela Terech i Kamil Bielecki. Oni reprezentowali szkołę w etapie powiatowym 28 marca 20185. w  Zespole Szkół. Ten etap miał charakter turnieju wiedzy o samorządzie powiatowym. Zadania były oparte na analizie tekstów źródłowych, mapach, aktach normatywnych i fotografiach. W rozgrywce drużyna uzyskała 3 miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.

Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu odbędzie się podczas konferencji: Dziedzictwo regionu skarbnicą pamięci” 11 kwietnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii.

 

 

Skip to content