Nowy rok szkolny czas zacząć!

            Wakacje dobiegły końca :(. W Polsce tradycyjnie rozpoczęcie nowego roku szkolnego przypada na 1. września, ale w tym roku spotkaliśmy się trochę później, bo 4. września i dzięki temu wakacyjny relaks był dłuższy o kilka dni :).

            W Zespole Szkół im. S. Staszica w Staszowie  na uroczystym apelu wszystkich powitał dyrektor placówki p. mgr inż. Jerzy Jabczuga.  Naszą tegoroczną inaugurację roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili panowie: starszy chorąży sztabowy Wojciech Rzepka z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych z Nowej Dęby, chorąży Marcin Śledź z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu  oraz p. Grzegorz Wójcikowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

            Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi  życzyli wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, by rozpoczęty rok szkolny  był  owocny i  bezpieczny.  Szczególnie ciepło p. dyrektor powitał pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w Staszicówce.  Po części oficjalnej  nadszedł czas na spotkanie z  wychowawcami, nauczycielami i kolegami, by podzielić się wrażeniami po wakacjach i poznać plan pracy na najbliższe dni.

            Nowy rok szkolny to zawsze czas nowych możliwości, wyzwań i ciekawych doświadczeń. Wierzymy, że inspirujące lekcje, ciekawe projekty, spotkania z życzliwymi ludźmi  stworzą   każdemu członkowi naszej społeczności szkolnej możliwość nie tylko rozwoju osobistego, ale także przyczynią się do osiągania sukcesów.  Z pewnością  pomogą w  tym utworzone nowe kierunki kształcenia w liceum ogólnokształcącym (dziennikarstwo i komunikacja interpersonalna oraz  turystyka i ekologia), oddział wojskowy w branżowej szkole I stopnia  oraz  Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie spawalnictwa, które powstanie w bieżącym roku szkolnym przy Zespole Szkół.

Powodzenia w nowym 2023/2024 roku szkolnym!!! 

Skip to content