Ognisko integracyjne klas pierwszych- 16 Września 2016r.

calaPogoda pierwszych dni września aż prosiła, by aktywnie spędzać chwile. Dlatego też wychowawczynie klas pierwszych LO panie Agnieszka Misterkiewicz i Edyta Utnik zaproponowały swoim klasom: humanistycznej i usportowionej wspólne ognisko. Na terenie naszej szkoły, tuż za Internatem jest zaciszne miejsce na takie spotkania. Obszerna altana, ławy i stoły i doskonałe miejsce na ognisko i grilla. Uczniowie przygotowali produkty na posiłek, napoje i inne smakołyki. Wystarczyło rozpalić przygotowane drewno i zadbać o dobrą zabawę. Sprzęt grający pozwalał na taneczne pląsy. Chłopcy z poświęceniem dorzucali drewna do ogniska, aby dziewczyny mogły kontrolować pieczone kiełbaski. Na deser pani Edyta poczęstowała wszystkich imieninowymi czekoladkami.

W doskonałych humorach rozpoczęło się pierwsze wspólne, pozaszkolne spotkanie koleżanek i kolegów z nowej szkoły. W zielonej scenerii popłynęły historyjki z życia opowiadające o mocnych i słabych stronach uczniów, o ich marzeniach i pomysłach na przyszłość. A przy okazji dowcipne żarciki z siebie samych. Powstały sympatyczne nitki porozumienia z wychowawcami. Spotkanie przy ognisku dostarczyło mnóstwo radości i sprzyjało dobrej komunikacji. Uczniowie mogli się przekonać, że spotkania klasowe mogą być przyjemne i ciekawe. Pogoda dopisała i wszyscy spędzili czas bardzo przyjemnie. Na koniec wspólna  „selfie” z vice dyr. Sławomirem Majem i powrót do szkolnego życia.

cala

2

3

 

Skip to content