Pierwszy dzień wiosny w “Staszicówce”

1 dzien

21 marca jest pierwszym dniem wiosny. Pomimo tego, że  w tym roku pogoda za oknem była jeszcze mało wiosenna, nasz Samorząd Szkolny postanowił w tym dniu zorganizować dla uczniów zajęcia w nietypowej formie.

Zobacz galerię z Pierwszego Dnia Wiosny

Dzień zaczęliśmy od filmu pt: „Do utraty sił”, który został wyświetlony na auli. Tam zgromadzili się miłośnicy kina. Podczas seansu nie zabrakło też łez wzruszenia. Na szczęście oglądana historia skończyła  się „happy end’em”. Potem mogliśmy oglądać brawurową inscenizację akcji ratowniczej w wykonaniu staszowskich strażaków. Akcja polegała na wyciągnięciu osoby poszkodowanej z wraku samochodu. Na ochotniczkę zgłosiła się nasza koleżanka Marta, która bohatersko przeszła przez tę próbę.

Urozmaiceniem tego dnia był również szkolny pokaz talentów. Zaprezentował się miedzy innymi Michał Wzorek, który sprawił, że cała publiczność bawiła się z nim w rytm rapu. Następnie na scenie wystąpił Mateusz Cecelon, który opowiedział o swoich dokonaniach sportowych i drodze do spełniania marzeń. Za swój nieśmiały występ otrzymał gromkie brawa. Zaraz po nim na scenie pojawiła się Marija Pedorchenko, która, wykonując piosenki w swoim ojczystym języku, poruszyła całą widownię. Swój wokalny talent zaprezentowała też  Maria Magdziarz z klasy pierwszej zaskoczyła wszystkich swoją skalą głosu. I w tym przypadku nie obyło się bez gromkich braw. Ostatnim uczestnikiem naszego szkolnego przeglądu talentów był Paweł Kapral. Zaprezentował on swój talent czyli – możliwości malarskie, rysując w trakcie spotkania  – wilka w dużym formacie! Na jego występie zakończyliśmy nasz  tegoroczny pokaz. Na koniec nasi  utalentowani uczniowie stanęli do wspólnego zdjęcia. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Od rana trwały też zmagania sportowców w piłkę siatkową.  Wygrała  je klasa IITBD. Gratulujemy!

Pierwszy dzień wiosny w Staszicówce  udokumentowali Mateusz Bąk oraz Łukasz Januszewski.
W najbliższym czasie zaprezentują oni filmik o naszej szkole oraz  teledysk do piosenki Michała Wzorka.  Czekamy z niecierpliwością.

Hanna Siłka

 

Skip to content