Polibus 8.12.2022

8 grudnia  po raz kolejny jedna z klas z  Zespołu Szkół im. S. Staszica wzięła udział w akcji Polibus i zwiedzała  Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki oraz Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn PŚK. Byli to uczniowie klasy IV Tom.
Zwiedzający brali udział w wykładach, pokazach i ćwiczeniach laboratoryjnych. Zwiedzanie zaplecza naukowego poszczególnych wydziałów  PŚK z pewnością przybliżyło uczniom- być może przyszłym studentom tej uczelni możliwości i szanse ich rozwoju. Opiekunami wyjazdu ze strony Zespołu Szkół byli Grzegorz Sołtysiak i Tomasz Łokieć.
 
Tekst: Tomasz Łokieć,
Zdjęcia : Tomasz Łokieć
Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).