Dwuletnia praca uczniów naszej “budowlanki” nad renowacją obrazu Matki Boskiej i ołtarza ukończona!

Dnia 13 grudnia 2022 r. w pobliskiej  Wiązownicy Małej biskup sandomierski- Krzysztof Nitkiewicz, podczas uroczystości poświęcił ołtarz i obraz Matki Boskiej, który powrócił do  miejscowej kapliczki. Drewniany ołtarz z kopią cudownego obrazu Matki Boskiej, został odnowiony na prośbę mieszkańców Wiązownicy małej przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem instruktorów: R. Figacza, P. Kawalca i J. Żukowskiego. Prace nad renowacją trwały  dwa lata, wymagały zarówno od młodzieży i instruktorów ogromnego zaangażowania i dużych umiejętności konserwatorskich. Materiały na renowację zostały ufundowane przez stowarzyszenie „Dolina Kacanki”.

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).