Politechnik Świętokrzyska – nieziemski klimat studiowania

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna uczelnia. Ponad 70 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę pozwala na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie. Unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Politechniki I Polskiej Akademii Nauk) posiada pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych. Politechnika Świętokrzyska nawiązuje do tradycji założonej przez Staszica w 1816 r. Szkoły Akademiczno-Górniczej, najstarszej uczelni technicznej na ziemiach polskich, mieszczącej się w Pałacu Biskupów Krakowskich. Staszicowska uczelnia miała być odpowiedzią na potrzeby rozwijającego się przemysłu górniczo-hutniczego w Staropolskim Okręgu Przemysłowym. Oferujemy kształcenie na 21 kierunkach i ponad 60 specjalnościach. Różnorodna oferta kształcenia, jaką oferujemy na 5 wydziałach, jest odzwierciedleniem potrzeb rynku pracy i wyzwań, jakie stawia przyszłość. Doskonalenie jakości kształcenia i podnoszenie kwalifikacji kadry naukowo-dydaktycznej to priorytet naszych działań. Młodzi naukowcy z całej Polski uznali w 2016 roku Politechnikę Świętokrzyską za najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce, przyznając jej prestiżowe wyróżnienie PRODOK. LINK DO ULOTKI 

Stawiamy na współpracę z przemysłem i instytucjami otoczenia gospodarczego. Na początku tego roku podpisaliśmy umowę współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym, w którym, jak informował jego dyrektor, 70 procent zespołów biznesowych tworzą nasi absolwenci. Dobre kontakty z środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są chętnie zatrudniani przez pracodawców. Potwierdzają to badania prowadzone przez uczelnię wśród absolwentów – ponad 71 procent ankietowanych znalazło zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów. Siłą Politechniki Świętokrzyskiej są kreatywni studenci. Tu realizują swoje pasje, angażują siły w projekty studenckich kół naukowych, zdobywają nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Naszą wizytówką jest tzw. łazik marsjański. Drużyna koła Impuls, złożona ze studentów i doktorantów uczelni, zajęła drugie miejsce w zawodach European Rover Challenge 2016. Dbamy nie tylko o umysł. Do dyspozycji studentów jest nowoczesna hala sportowa –sztandarowa inwestycja uczelni. Mieszczą się na niej boiska do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Do tego widownia na 500 miejsc oraz sala do aerobiku. Na uczelni funkcjonuje klub studencki Pod Krechą, wokół którego skupia się życie kulturalne. Liczne koncerty, kabaretony, maratony filmowe, festiwale i przeglądy, oprócz tego prężnie działający chór akademicki i klub turystyczny nie pozwolą zapomnieć niepowtarzalnej atmosfery studiowania w Kielcach. 6 wyremontowanych akademików, prawie 1300 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Uczelnia oferuje wygodne nowoczesne, o wysokim standardzie mieszkania studenckie. Wszystko w obrębie jednego kampusu, minutę od uczelni. Standardowy pokój, oprócz mebli, wyposażony jest w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i czajnik elektryczny. W każdym akademiku można korzystać z Internetu bez ograniczeń!

Skip to content