Rajd w Tatry 2017

W dniach 22-24 maja uczniowie Zespołu Szkół wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie górskim w Tatry. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Główną atrakcją kilkugodzinnego pobytu na terenie dawnej kopalni była przeprawa łodzią. Niektórym uczestnikom przypadała też do gustu przejażdżka podziemną kolejką – ,,Kubą”.

“Kiedy już udało nam się wydostać na powierzchnię ” wyruszyliśmy autokarem do pensjonatu “Góraleczka” do Bańskiej Wyżnej.  Atrakcją wieczoru była dyskoteka trwająca do północy.

Następnego ranka po pysznym śniadaniu wybraliśmy się na Trzydniowiański Wierch sięgający 1758 m.n.p.m. Niestety nie udało nam się zdobyć tego szczytu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Musieliśmy więc udać się do schroniska, aby uniknąć groźnej burzy w górach. Po ośmiogodzinnej wyprawie zmoknięci i zmęczeni wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekał na nas ciepły posiłek.

Ostatniego dnia naszym celem było zdobycie Nosala. Nie wszyscy jednak podołali temu wyzwaniu.  Pobyt w górach nie mógł się odbyć bez zakupu pamiątek na Krupówkach. Kiedy wydaliśmy już wszystkie pieniądze ,szczęśliwi wróciliśmy do Staszowa.  Organizatorem rajdu był ks. Marek Zioło za co serdecznie mu dziękujemy! Wyjazd był bardzo udany i już żywimy nadzieję na kolejne eskapady

 Autor. Natalia Sakwa

 

Skip to content