PODIUM W POZNANIU

Od lewej: Kinga Kaczmarska, Dominika Borowiec i Bartłomiej Kosiński tuż przed przystąpieniem do ostatniej części konkursu.

Podium w Poznaniu

Dnia 2 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica wzięli udział w finale ogólnopolskiego konkursu „Bóg – Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu.

Zanim jednak odbył się finał, uczestnicy musieli przejść etap szkolny oraz wojewódzki. W wyniku wojewódzkich eliminacji nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni, gdyż na trzy miejsca wszystkie należały właśnie do nich. Tym samym do ogólnopolskiego finału zakwalifikowali się: Dominika Borowiec, Kinga Kaczmarska oraz Bartłomiej Kosiński.

Czekając na ogłoszenie wyników konkursu, zwiedziliśmy starówkę Poznania.

W Poznaniu uczestnicy konkursu musieli zaprezentować przed komisją swoją pracę oraz wykazać się znajomością tematyki dotyczącej ziemiaństwa. Mimo licznej grupy uczestników, naszej uczennicy Dominice Borowiec bez problemu udało się zdobyć trzecie miejsce. To ogromne wyróżnienie, zarówno dla samej uczennicy jak i dla szkoły, i  już dziś czekamy na kolejną edycję tego konkursu. Dominice serdecznie gratulujemy!

W drodze do Poznania odwiedziliśmy pałac w Śmiełowie – dawną siedzibę ziemiańskiej rodziny Chełkowskich. Dziś znajduje się tam Muzeum im. Adama Mickiewicza – oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Przed pałacem w Śmiełowie, od lewej: Kinga Kaczmarska, Bartłomiej Kosiński, p. Joanna Gąsior, p. Justyna Pasternak, p. Anna Banaś oraz Dominika Borowiec
Skip to content