SAMOCHODOWE ŚWIĘTO STASZICÓWKI 2024

W dniach 4-5 kwietnia 2024 roku uczniowie klas samochodowych Staszicówki wyjechali na wycieczkę do Poznania. W pierwszym dniu w Fabryce Volkswagena zapoznali się z technolgią produkcji pojazdów samochodowych. Na linii produkcyjnej obserwowali pracę nowoczesnych robotów przemysłowych, poznali tajniki logistyki zakładu, zapoznali się z historią fabryki oraz perspektywą produkcji w Polsce nowego modelu Volkswagena. Czas spędzony w Termach Maltańskich pozwolił na pełną regenerację sił.
Drugi dzień to kilkugodzinne zwiedzanie największych w Polsce targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, które zrobiły w tym roku na większości olbrzymie wrażenie. Część uczniów od rana brała udział w 30 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. Maciek Sławski z Naszej Szkoły dostał się do finału tej imprezy i zajął II miejsce w Polsce. Po południu wszyscy przez kilka godzin spacerowali po Starym Mieście.w Poznaniu.
W świetnych nastrojach wróciliśmy do Staszowa.

Do zobaczenia za Rok!

Foto: Jacek Gach
Tekst: Jacek Gach

Skip to content