Siódme zmagania z królową nauk w Staszicówce

Tradycją już jest, że z inicjatywy dyrektora szkoły Pana Izydora Grabowskiego oraz nauczycieli uczących matematyki w naszej  szkole corocznie odbywa się gruntowna powtórka z matematyki dla wszystkich maturzystów – zdających egzamin zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. W tym roku zmagania matematyczne odbyły się 15 marca. Zajęcia, również zgodnie z tradycją prowadził szacowny gość – Pani Danuta Pyrek, doświadczona nauczycielka, trener i edukator z matematyki, autorka cieszącej się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów książki „Trening przed maturą z matematyki- niezbędnik maturzysty”. Warsztaty jak zwykle zgromadziły wszystkich maturzystów, aula była wypełniona po brzegi, a zmagania z królową nauk trwały cały dzień. Nad przebiegiem zajęć czuwali matematycy ze Staszicówki: Pani Małgorzata Kochanowska, Pani Beata Fąfara, Pani Adela Słowińska, Pan Tomasz Dygulski oraz Pan Wiesław Mikus. Uczniowie sumiennie rozwiązywali zadania maturalne. Pani Danuta Pyrek w bardzo dokładny sposób wyjaśniała wszystkie zadania i służyła pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Indywidualnych konsultacji udzielali również nauczyciele, którzy byli całkowicie do dyspozycji uczniów. Maturzyści zmęczeni pracą, ale bardzo zadowoleni docenili trud i starania swoich opiekunów spontanicznymi, gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Po zakończeniu wielu uczniów zgłosiło się po autografy w książkach, z którymi pracują, przygotowując się do matury, a których autorka prowadziła warsztaty. Wszystkim maturzystom życzymy matematycznych sukcesów oraz wytrwałości w systematycznym zdobywaniu wiedzy. Gorąco polecamy zapoznanie się ze wskazówkami Pani Danuty, dzięki którym na pewno odniesiecie sukces na egzaminie maturalnym! OSIEM  MATEMATYCZNYCH ZAKLĘĆ

 

Skip to content