Sukces „Niedźwiadków” w Bydgoszczy

W poniedziałek 12 października nasza “szóstka strzelecka” pod opieką pana Mariusza Siłki w imieniu szkolnego klubu strzeleckiego “Niedźwiadek” wyruszyła zaprezentować się na 59 Ogólnopolskim Finale Zawodów Strzeleckich “O srebrne Muszkiety” w Bydgoszczy. Wyjazd na przekór deszczowej pogody przebiegł bardzo pomyślnie. Nasi strzelcy pomimo krótkiego treningu oraz słabego sprzętu podnieśli poprzeczkę i w konkurencjach drużynowych bez licencji uzyskali VI (dziewczęta) oraz VII (chłopcy) miejsce! Osiągniecie takiego wyniku nie byłoby możliwe gdyby nie regularne treningi pod okiem naszego wspaniałego trenera pana Macieja Tutaka – bardzo dziękujemy!

Ogromne brawa oraz podziękowania należą się dyrektorowi naszej „Staszicówki”, panu Izydorowi Grabowskiemu, który pomimo wielu obaw w końcu wyraził zgodę na wyjazd  i pozwolił nam zmierzyć się z innymi. Cały wyjazd odbył się zgodnie z obostrzeniami  i procedurami WHO oraz Ministerstwa Zdrowia. Zostaliśmy zakwaterowani w hotelu “Zawisza”, który uraczył nas nienaganną obsługą oraz wyśmienitymi posiłkami. Na pewno chętnie powrócimy tam w przyszłym roku.

Zawody były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w walce z najlepszymi polskimi strzelcami sportowymi! Oczywiście tegoroczne współzawodnictwo pokazało nam, że w sytuacji kryzysowej zawodnicy mogą liczyć na wsparcie swoich konkurentów. Poza nagrodami rzeczowymi, burmistrz naszego miasta, pan Leszek Kopeć – postanowił ufundować nagrodę fair play dla członkini klubu, która wsparła niepełną drużynę z powodu Covid-19. Oczywiście burmistrz oraz starosta nie zapomnieli o świętokrzyskim zespole i obdarowali nas drobnymi upominkami.

Poza rywalizacją znaleźliśmy trochę czasu na poznanie miasta. Jak się okazuje, spacer w deszczową pogodę po starej części Bydgoszczy potrafi stworzyć zaskakujący klimat. Choć trochę zmęczeni, zakupiliśmy przepyszne lody i wspólnie opowiadaliśmy sobie wszelkiego rodzaju kawały. Odwiedzając rynek, mogliśmy znów przypomnieć sobie minioną lekcję historii na temat powrotu Bydgoszczy do Polski. Oczywiście wracając, nie mogliśmy pominąć odwiedzenia Muzeum Wojsk Lądowych i pomimo trudności związanych z pandemią ostatecznie zrealizowaliśmy wszystkie plany wyjazdu.

Przez cały najbliższy rok będziemy ciężko pracować, aby na 60 Finale Zawodów Strzeleckich “O srebrne Muszkiety” stanąć na podium i wrócić do szkoły nie tylko z uśmiechem na twarzy ale i pucharami w rękach! Uważamy, że nasza drużyna o wiele lepiej prezentowałaby się w jednakowym umundurowaniu co również spróbujemy osiągnąć. Trzymajcie za nas kciuki! LINK DO GALERII ZDJĘĆ

Członkowie klubu strzeleckiego “Niedźwiadek”

Skip to content