Światowy Dzień Serca

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” 29 września 2023 roku nasza szkoła zrealizowała działania dotyczące profilaktyki chorób serca połączone ze Światowym Dniem Serca, które przebiegały pod hasłem „ Z troską dla Serca”. 

Z okazji tego wydarzenia wysłuchano ciekawej audycji na temat Światowego Dnia Serca. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli też skorzystać z pomiaru ciśnienia, którym fachowo zajęła się nasza pielęgniarka – pani Anna Tęcza. O profilaktyce chorób serca ciekawie opowiadała pani Beata Janas – nauczycielka biologii. Natomiast pan Mariusz Siłka – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, tłumaczył i koordynował, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy. Wielu uczniów skorzystało z fachowych porad ekspertów i dzięki temu wzrosła ich świadomość związana z profilaktyką chorób, a przede wszystkim troska o zdrowy styl życia. Wyeliminowanie czynników ryzyka takich jak palenie tytoniu czy niezdrowa dieta pozwala bowiem uniknąć wielu chorób i problemów z nimi związanych.

Na wszystkich biorących udział w wydarzeniu czekała więc zdrowa przekąska w postaci śliwki lub gruszki. 

Zainteresowanie uczniów i nauczycieli tematem pokazało, że kwestie związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia są ważne dla naszej społeczności szkolnej.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne działania już wkrótce… 🙂

Skip to content