#Szkoła pamięta 2022 i 70 – lecie naszej szkoły

Historia naszej szkoły splata się z historią Wojska Polskiego. 

Tu na miejscu dawnych koszar powstała nasza szkoła. 

Po raz czwarty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. 

Podobnie jak w ubiegłych latach upamiętniamy ważne rocznic, wydarzenia i postaci historyczne. Dzielimy się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. 

W tym roku klasy czwarte i drugie Technikum Informatyk i Liceum Ogólnokształcącego zapoznały się z wystawą kolekcjonerską pt. „Wojsko Polskie 1918-1939” w Staszowskim Ośrodku Kultury. Pan Paweł Ciepiela zaprezentował młodzieży eksponaty ze zbiorów Klubu Kolekcjonera „ Lamus” oraz film o tematyce historycznej.

 W wystawie przedstawiono organizację, skład i wyposażenie Wojska Polskiego w l.1918-1939. Kustosz wystawy opowiadał uczniom o bitwach rozegranych w naszym regionie w kampanii polskiej 1939 r. i pozostałościach po nich odkrywanych aż do dziś.

Po spotkaniu młodzież zapaliła znicze pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Legionów.

Zapal Znicz Pamięci.

Tekst: Edyta Utnik

Zdjęcia: Edyta Utnik

Skip to content