VII edycja Olimpiady Statystycznej

9 listopada 2022 roku o godzinie 1100, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej o zasięgu ogólnopolskim. Do I etapu Szkolnego przystąpiło czterech uczniów klas III i IV Technikum Informatycznego.

Sukcesem jest zakwalifikowanie się dwóch uczniów do II etapu Okręgowego, są nimi:

  • Mateusz Kwiatek klasa – III Ti
  • Bartosz Jońca – klasa IV TiG

Organizatorami Olimpiady jest Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Dziedziny nauki, w których sprawdzała się młodzież obejmują: ekonomie, administracje oraz handel. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i rozwijanie umiejętności korzystania
z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej.

Czekamy na dalsze sukcesy naszych uczniów i mocno trzymamy kciuki.

Kolejny etap już 7 grudnia 2022 roku !

Skip to content