Adopcja szkoły w Republice Środkowej Afryki

Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół  w roku szkolnym 2017-2018 adoptowało szkołę w Republice Środkowej Afryki i wspiera edukację najbiedniejszych dzieci.


Na czym polega adopcja szkoły?

Członkowie klubu adopcyjnego zobowiązują się wesprzeć raz do roku kwotą 100 zł na edukację afrykańskich dzieci.

Co w zamian?

Uśmiech dziecka, świadomość, że pomogło się komuś zmienić życie, dyplom uznania, coroczne relacje Siostry Anny Jachimek z wydarzeń szkolnych.

”Edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możesz użyć aby zmienić świat”

Nelson Mandela

Republika Środkowej Afryki, to jeden z najbiedniejszych krajów świata. W od lat nękanej wojnami domowymi RŚA, niestabilna sytuacja polityczna, fatalny stan gospodarki i braki w infrastrukturze spowodowały, że 11% mieszkańców jest nosicielami wirusa HIV, a 45% nie umie czytać i pisać.  Misjonarze z Fundacji walczą z analfabetyzmem prowadząc szkołę dla miejscowych dzieci. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i wyposażenia, a przede wszystkim trudności w gromadzeniu pieniędzy na bieżące wypłaty dla nauczycieli, to tyko niektóre z problemów placówki. W takich warunkach szkoła zamiast planować rozwój zmuszona jest walczyć o przetrwanie.

dav
Skip to content