Centralny etap Olimpiady wiedzy o mediach

Dnia 17 marca 2017 roku Uniwersytecie Warszawskim odbył się III etap Olimpiady wiedzy o mediach. Ta prestiżowa inicjatywa organizowana jest przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z 15 ośrodkami uniwersyteckimi w Polsce. Patronat nad olimpiadą objęli Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.
Wojtek Kułaga kwalifikację do finału ogólnopolskiego zapewnił sobie zajmując III miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu, które odbyły się w grudniu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy III (humanistycznej) – Dominika Borowiec.
Pomimo że Wojtek nie znalazł się w upragnionej grupie posiadaczy indeksu Wydziału Dziennikarskiego, to jednak wzbogacił się o doświadczenia, które z pewnością będą procentowy w jego przyszłej karierze. Finaliści olimpiady zostali zaproszeni na spotkanie z dziennikarzami TVP, między innymi z Filipem Chajzerem – prezenterem Telewizji Śniadaniowej. Reporter wspominał swoje dziennikarskie dokonania, dzielił się doświadczeniami i odpowiadał na pytania młodych adeptów dziennikarstwa. Dużą atrakcją dla finalistów było zwiedzanie głównego gmachu Telewizji Polskiej. Młodzi ludzie mieli okazję podpatrzyć pracę zawodowych dziennikarzy i zapoznać się ze specyfiką pracy w tej instytucji. Finał olimpiady centralnej na Uniwersytecie Warszawskim to z pewnością powód do dumy zarówno dla Wojtka jak i dla całego Zespołu Szkół im Stanisława Staszica w Staszowie. Wojtek skutecznie przetarł szlaki i z pewnością znajdzie następców w przyszłym roku. Nad merytorycznym przygotowaniem ucznia do etapu okręgowego i centralnego czuwali: mgr Zbigniew Switek (polonista) i mgr Justyna Pasternak (bibliotekarka). Wojtek podczas przygotowań do olimpiady mógł liczyć również na ogromne wsparcie i pomoc swojej wychowawczyni – Jolanty Kuryk – Wielguszewskiej.

Skip to content