Kolejni uczniowie Staszicówki finalistami olimpiady!

W ciągu ostatniego roku uczniowie Zespołu Szkół w Staszowie rywalizowali w finałach trzech olimpiad. W ubiegłym roku pasmo sukcesów zapoczątkował uczeń klasy humanistycznej – Wojtek Kułaga. Został on finalistą olimpiady Wiedzy o mediach. Jego osiągnięcie  w tym roku powtórzyła Maria Magdziarz – również uczennica klasy humanistycznej. Tym razem w szranki o tytuł laureata olimpiady stanął Jakub Zając, uczeń naszego technikum informatycznego. Spośród 3000 uczestników został zakwalifikowany do grona 20 najlepszych uczniów z całej Polski. Etap centralny Olimpiady cyfrowej odbył się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na zawody finałowe złożył się egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady. Niestety, choć  zabrakło Kubie szczęścia, by cieszyć się laurami laureata, to z pewnością doświadczenie rywalizowania z najlepszymi umocni go w przyszłych potyczkach.  Udział w finale Olimpady cyfrowej zapewnia naszej szkole dodatkowe punkty w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanym przez miesięcznik Perspektywy. Mamy nadzieję, że sukcesy naszej trójki zachęcą  pozostałych uczniów Staszicówki do kolejnych wyzwań.

Filmy Kuby z II etapu olimpiadyKilka zdjęć z olimpiady

Skip to content