Kontakt uczniów Staszicówki z „żywą historią”

W dniu 19 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica z klas pierwszych, drugich i czwartej technikum, wybrali się do hospicjum w Koniemłotach z programem artystycznym upamiętniającym 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Celem wyjazdu było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”. Zestawienie wiekowe uczniów z osobami którzy ową historię tworzyli wywarł zarówno na uczniach jak i na osobach z hospicjum wielkie emocje co dało się zauważyć na ich twarzach. Seniorzy włączyli się do śpiewania pieśni pokazując, że nadal w ich sercach płonie miłość i wierność   do Ojczyzny. Historia przedstawiona podczas spotkanie przez uczniów, poruszyła nie jedno serce uczestników, a zarazem dała światło na to, że młodzież w dzisiejszych czasach nie jest obojętna na dzieje Narodu Polskiego. Dali oni prawdzie świadectwo patriotyzmu oraz wzór godny do naśladowania

Przygotowali
Łukasz Lech oraz Michał Mazur 2Ti

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Wolontariat, Wydarzenia bieżące.