„ Mój zawód – moja przyszłość ”

„ Mój zawód – moja przyszłość ” to tytuł przewodni konkursu filmowego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach i Wojewodę Świętokrzyskiego we współpracy z TVP 3, Targami Kielce, PFRON oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „ Starachowice ”. Cele, które przyświecały tej inicjatywie to: promocja i przybliżenie specyfiki  kształcenia oraz wykonywania pracy w wybranych zawodach oraz zachęcenie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjno – zawodowej. Patronat medialny nad całością tych wydarzeń objęła TVP 3. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce   21 marca 2018 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
Finał konkursu był bardzo korzystny dla naszej szkoły, bowiem film przygotowany przez Cypriana Kozaka z II Ti oraz Mateusza Basińskiego z III Ti pod kierunkiem  pana Andrzeja Stawińskiego zajął  I miejsce.
Praca naszych uczniów dzięki oryginalnemu scenariuszowi  i ciekawym ujęciom zyskała  uznanie w oczach jury spośród 40 prac od 71 uczniów z ponad 30 szkół z całego województwa . W podsumowaniu Kurator pan Kazimierz Mądzik zaznaczył: Chcemy żeby to szkolnictwo zawodowe się odrodziło, temu służą te filmy, chcemy wykorzystać je w celu promowania szkolnictwa zawodowego, ale mamy nadzieję, że szkoły, które je nagrały,  też wykorzystają je do promocji własnych placówek.
To kolejny sukces naszych uczniów i naszej Staszicówki. Gratulujemy.
Andrzej Stawiński

Skip to content