Podium dla Karoliny Adamczyk!

Dnia 1 czerwca 2021 odbył się online finał ogólnopolskiego konkursu „W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym”. Uczennica drugiej klasy Technikum budowlanego – Karolina Adamczyk zajęła drugie miejsce w kategorii: praca pisemna. Konkurs zorganizował Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, a jego głównym celem było przywrócenie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa, jego aktywności w przestrzeni publicznej w latach 1918-1939, poznanie roli ziemian w kształtowaniu świadomości narodowej społeczeństwa i przede wszystkim rozwijanie zainteresowań polską historią. Opiekę merytoryczną nad naszą uczennicą sprawowała Joanna Gąsior.

Finalistce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content