ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, AKADEMIA Z OKAZJI 105 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek – 6 listopada 2023r. w Zespole Szkół im. St. Staszica w Staszowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uczniowie nowo powstałej klasy mundurowej również ślubowali na Sztandar Szkoły. Wydarzeniu towarzyszyli zaproszeni przedstawiciele Wojska Polskiego, Starostwa Staszowskiego, Urzędu Miasta i Gminy Staszów oraz Rodzice „pierwszaków”.

Całość dopełniła uroczysta akademia przedstawiona przez uczniów klasy: 1LO – Julia Kosik, 2Tb – Julia Kluszczyńska, Magdalena Skiba, Karolina Majchrzyk, Oliwia Smagłowska, Amelia Nowak, Aleksandra Stradomska, Maja Zamojska, Gabriela Fit, Natalia Ratusznik, Katarzyna Kijanka, 2Tm – Mikołaj Mazgaj, Mateusz Tokarski, Mikołaj Krasa, 5Tbp – Marcin Biesiada, 5Top – Bartłomiej Szot, przygotowana pod okiem nauczycieli: Małgorzaty Toś, Andrzeja Stawińskiego, Karoliny Napierały i Mariusza Starby. Bogaty program artystyczny miał na celu uczczenie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Toś

Skip to content