Sukces matematyków ze Staszicówki

„Tyle jest w każdym poznaniu nauki ile jest w nim matematyki.”

Immanuel Kant

W dniu 16 grudnia 2016 r. na Politechnice Świętokrzyskiej odbył się finał Świętokrzyskiego Maturalnego Maratonu Matematycznego. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało dziesięciu uczniów. Matematyczny rekord pobili uczniowie klas czwartych technikum zdobywając aż cztery znaczące miejsca. Co więcej I miejsce w maratonie zajęło ex aequo, dwoje naszych podopiecznych.

 

 

 

Byli to:

  • Marta Strojna z klasy IV, technik budownictwa
    oraz
  • Adam Zychowicz z klasy IV, technik informatyk
    II miejsce zdobył
  • Dawid Cybulski z klasy IV, technik budownictwa.
    Ponadto wyróżnienie w konkursie zdobył
  • Michał Ziółek z klasy IV, technik informatyk. Wszystkim uczniom składamy gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
Skip to content