Sukces matematyków ze Staszicówki

“Tyle jest w każdym poznaniu nauki ile jest w nim matematyki.”

Immanuel Kant

W dniu 16 grudnia 2016 r. na Politechnice Świętokrzyskiej odbył się finał Świętokrzyskiego Maturalnego Maratonu Matematycznego. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało dziesięciu uczniów. Matematyczny rekord pobili uczniowie klas czwartych technikum zdobywając aż cztery znaczące miejsca. Co więcej I miejsce w maratonie zajęło ex aequo, dwoje naszych podopiecznych.

 

 

 

Byli to:

  • Marta Strojna z klasy IV, technik budownictwa
    oraz
  • Adam Zychowicz z klasy IV, technik informatyk
    II miejsce zdobył
  • Dawid Cybulski z klasy IV, technik budownictwa.
    Ponadto wyróżnienie w konkursie zdobył
  • Michał Ziółek z klasy IV, technik informatyk. Wszystkim uczniom składamy gorące gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).