Sukces w konkursie ZAPOMNI ROSSIJU/ ZAPAMIĘTAJ ROSJĘ

Dnia 25 listopada odbyła się uroczysta gala finałowa IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zapamiętaj Rosję”. Uczniowie naszej szkoły: Żaneta Chynek z klasy Ia LO oraz Maciej Kwietniewski z kl. TT Ti znaleźli się w gronie laureatów. Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów Rosją, jej językiem, kulturą i historią oraz składał się z dwóch kategorii:

 

 

 

  • testu językowo realioznawczego
  • przygotowania kilkuminutowego filmu metodą projektu multimedialnego.Uczennica Żaneta Chynek była odpowiedzialna za wykonanie testu, który wymagał od niej bardzo dobrej znajomości gramatyki i realiów życia w Rosji.
    Zadaniem Maćka Kwietniewskiego było przygotowanie filmu promocyjnego prezentującego własne miasto na podstawie fragmentu wiersza rosyjskiego poety A.S. Puszkina.  ZOBACZ FILM

    Nasi uczniowie zajęcie  II miejsce w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunami uczniów  byli: Pani Grażyna Sikora i Pan Tomasz  Dygulski.

 

Skip to content