Uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica z pasją wkraczają w świat wiedzy i doświadczenia poprzez projekt “Dziś uczeń – jutro student”!

Dzisiaj mieliśmy niezwykłą okazję gościć w renomowanej Firmie MESKO S.A., liderze branży zbrojeniowej z ponad 100-letnim dorobkiem produkcyjnym! 🌟
Podczas naszej fascynującej wizyty poznaliśmy tajniki produkcji światowej klasy wyrobów dedykowanych obronności i bezpieczeństwu państwa. Dowiedzieliśmy się, jak nowoczesne technologie i innowacyjne podejścia przekształcają surowce w zaawansowane systemy broni, które są wykorzystywane przez Siły Zbrojne RP oraz w ramach współpracy z NATO. 🛡️💡
Naszym oczom ukazała się niezwykła infrastruktura, która umożliwia produkcję rakiet, amunicji podkalibrowej oraz skuteczną utylizację zbędnych środków bojowych, wspierając w ten sposób bezpieczeństwo naszego kraju i jego sojuszników. 🌍🔧
Dziękujemy Firmie MESKO S.A. za niezapomniane doświadczenie oraz za otwarcie nas na świeże spojrzenie na rolę innowacji w obronności. Ta wizyta nie tylko poszerzyła naszą wiedzę, ale również zainspirowała do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych ścieżek zawodowych! 
 
Autor tekstu:  Małgorzata Stachura
Autor zdjęć: Małgorzata Stachura, Małgorzata Toś,
Skip to content