Wielka powtórka z matematyki!

warsztaty math icoW dniu 18 kwietnia 2016 r. w auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie odbyły się maturalne warsztaty matematyczne, zorganizowane przez Dyrektora Szkoły Pana Izydora Grabowskiego oraz nauczycieli przedmiotu. Zajęcia poprowadził Szanowny Gość – Pani Danuta Pyrek, wieloletni doradca matematyczny, nauczycielka matematyki w IV LO w Kielcach. Przebieg tej szczególnej lekcji wspomagali również nauczyciele Staszicówki: Pani Beata Fąfara, Pani Małgorzata Kochanowska, Pan Tomasz Dygulski, Pan Wiesław Mikus. Celem spotkania było powtórzenie i usystematyzowanie materiału niezbędnego do matury z matematyki na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Warsztaty cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem wśród uczniów, frekwencja była wzorowa, a aula wypełniona po brzegi. Młodzież z zapałem rozwiązywała zadania maturalne przez cały dzień. Każda chętna osoba mogła także rozwiać swoje wątpliwości z zakresu matematyki korzystając z indywidualnych konsultacji u wybranego nauczyciela. Na koniec uczniowie docenili starania swoich opiekunów gromkimi brawami. Należy zauważyć, że nie jest to inicjatywa jednorazowa, takie zajęcia odbywają się w naszej szkole już po raz szósty!
Autor Małgorzata Kochanowska

Zamieszczamy kilka zdjęć z warsztatów. Ich autorem jest pan Wiesław Mikus.

DSC08431 (Kopiowanie)

DSC08437 (Kopiowanie)

DSC08439 (Kopiowanie)

DSC08435 (Kopiowanie)

DSC08441 (Kopiowanie)

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).