Wiosna, ach to ty.

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

(słowa Marek Grechuta)

  Wiosna to niezwykle liryczna pora roku. Budzi zmysły, emocje, inspirację, wyobraźnię. Stanowi natchnienie od niepamiętnych czasów. Poeci uwielbiają tę porę roku! Nic w tym dziwnego. Wiosna jest pełna barw, symboli, obietnic. Wiele jej wspaniałych obrazów można znaleźć w polskiej poezji. W oczekiwaniu na pierwszy dzień wiosny, uczniowie Staszicówki   oraz  wychowankowie internatu, przygotowali program poetycki, którego głównym tematem była wiosna. W tym pięknym, bardzo słonecznym dniu, w malowniczym Parku im. Legionów Polskich, mieliśmy okazję nie tylko wysłuchać recytacji, ale –zgodnie ze starym obyczajem- pożegnaliśmy zimę, topiąc w rzece kukłę marzanny.

Dzisiejsze spotkanie z poezją jest naszym skromnym udziałem w obchodach Światowego Dnia Poezji, który przypada na 21 marca.

Skip to content