Z życia internatu

14.11.20203 W naszym internacie odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji.

Rozmawialiśmy o przeciwdziałaniu przemocy. Wychowankowie otrzymali cenne wskazówki dotyczące rozpoznawania i zgłaszania przypadków przemocy. Wiedza, którą zdobyliśmy, ma ogromne znaczenie – pomaga w dbaniu o siebie i innych. Dziękujemy policji za wsparcie i dzielenie się istotnymi informacjami!

 

Święto Odzyskania Niepodległości w Internacie Zespołu Szkół w Staszowie

Młodzież wraz z wychowawcami uczciła 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

9 listopada wychowankowie pod opieką wychowawców własnoręcznie wykonali okolicznościową wiązankę, którą następnie złożyli przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na znak pamięci o poświęceniu wielu poległych, nieznanych z nazwiska bohaterów został zapalony znicz.

Nie sposób nie wspomnieć o dziejach, które doprowadziły do utraty, a następnie po ponad 100 latach zaborów do odzyskania niepodległości. Przygotowana prezentacja multimedialna była ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

W dniu Święta Niepodległości – 11 listopada młodzież z Ukrainy wspólnie z wychowawcami odśpiewała hymn Polski, a następnie uczciła minutą ciszy poległych w walkach o wolność i niepodległość.

 

Wychowanki internatu odwiedziły przedszkolaków w ramach cyklu spotkań pt. „Jestem dużym przyjacielem małych”.

Dziewczęta czytały maluchom wiersze, śpiewały piosenki, wspólnie z przedszkolakami rysowały i wyklejały. Tematem przewodnim spotkania była rola warzyw w codziennym odżywianiu.

Dziękujemy Pani Katarzynie Wawrzyk – Kubik z Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Odkrywamy i doceniamy atrakcje Ziemi Staszowskiej

W sobotę 16 września grupa młodzieży z Internatu w ramach zagospodarowania czasu weekendowego wychowanków z Ukrainy, pod opieką wychowawców wybrała się na wycieczkę do Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Celem wycieczki było poznanie związków wybitnego Polaka Hugo Kołłątaja z naszym regionem, a także integracja młodzieży.

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności internackich oraz oglądania zdjęć w naszej galerii, aby zobaczyć co u nas słychać!!!

Skip to content