Finalista Olimpiady Wiedzy o Mediach

W dniach 15-16 marca na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego odbył się etap centralny 5. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. W finałowych zmaganiach brał udział uczeń naszej szkoły – Andrzej Kawecki z klasy III technikum informatycznego.

Wcześniej Andrzej przeszedł przez etap szkolny i okręgowy. W Warszawie do Olimpiady przystąpiło 150 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Walczyli oni o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach, staże w redakcjach oraz o cenne nagrody rzeczowe.

Jednym z elementów towarzyszących finałowym zmaganiom na Olimpiadzie, było spotkanie z dziennikarką stacji grupy TVN – Anitą Werner. Organizatorzy przygotowali także dla uczestników grupowe zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej.

Opiekunem merytorycznym naszego ucznia była pani Anna Wołczyńska. Natomiast w Warszawie towarzyszył Andrzejowi pan Mariusz Siłka.

Warto nadmienić, że uczniowie naszej szkoły od trzech lat biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach, za każdym razem dostając się do finału.

Zobacz także: https://pl-pl.facebook.com/olimpiadawiedzyomediach/

Skip to content