Humanistyczne perełki Staszicówki

Już po raz 11 świętokrzyscy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych brali udział w Wojewódzkim Turnieju Sprawności Językowej, który odbył 23 marca w I Ogólnokształcącym Liceum im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Patronat honorowy nad turniejem objął marszałek województwa świętokrzyskiego – Adam Jarubas. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi uczniowie, wyłonieni podczas konkursów szkolnych, przeprowadzonych przez polonistów w ramach Tygodnia Kultury Języka. Zmierzyli się w dwóch kategoriach: Konkurs poprawnych norm i form, w którym dwuosobowe zespoły rozwiązywały test językowy oraz Czytam, więc rozumiem. Uczniowie klasy humanistycznej, obecnie IIIA LO zdążyli nas już przyzwyczaić do sukcesów w
konkursach językowych. Niezmiennie od kilku lat zajmują czołowe miejsca w Wojewódzkim Turnieju Sprawności Językowej. Zuzia Uszlińska zadebiutowała we Włoszczowie dwa lata temu, zwyciężając konkurs Czytam, więc rozumiem. Rok później, Wojtek Kułaga w tej samej kategorii zajął II miejsce. Dziś w duecie udało im się wywalczyć III miejsce w kategorii Konkurs poprawnych norm i form. Opiekę merytoryczną nad uczniami klasy IIIA LO sprawował Zbigniew Switek. Do tego wspaniałego grona dołączyła dziś uczennica klasy II Ti – Agata Ola, ujawniając ogromny, humanistyczny potencjał. Świetnie poradziła sobie z konkurencją i zajęła zaszczytne II miejsce. Opiekunem uczennicy była polonistka – Elżbieta Nowicka. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Agata ponownie będzie reprezentowała naszą szkołę. Prawdopodobnie od następnej edycji Wojewódzki Konkurs Językowy we Włoszczowie uzyska rangę konkursu ogólnopolskiego.

Skip to content