Motorola Science Cup – Konkurs IT dla szkół ponadpodstawowych.

Od listopada 2020r. drużyna naszej szkoły, składająca się z uczniów klasy IV Ti: Bąk Anna, Guz Mikołaj, Jakub Kopeć, Lech Łukasz, Michał Mazur, uczestniczy  w ogólnopolskim konkursie programistycznym Motorola Science Cup. Po przejściu etapu I – testu wiedzy IT oraz etapu II – wykonania zadań programistycznych, nasza drużyna zakwalifikowała się do finału konkursu z najwyższym dorobkiem punktowym spośród wszystkich drużyn biorących udział w konkursie (w drugim etapie 28 drużyn). Drugi etap to wykonanie dwóch z czterech możliwych zadań programowania, a były to: modelowanie skóry żyrafy, gra logiczna sokoban, konsola operatorska, baza danych i sql. Nasza drużyna wykonała dwa najtrudniejsze i zarazem najwyżej punktowane zadania t.j. modelowanie skóry żyrafy i grę logiczną sokoban. Na 650 możliwych punktów drużyna uzyskała 577, co na tym etapie konkursu daje pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku, życzymy powodzenia  w wielkim finale 17-18 czerwca, za co mocno trzymamy kciuki.

Powodzenia!

Opiekun drużyny: mgr inż. Robert Kochanowski

Wyniki drugiego etapu eliminacji

Skip to content