MWM razy 10

Już po raz 10 w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica odbyły się Matematyczne Warsztaty Maturalne. Tegoroczne spotkanie miało miejsce 3 kwietnia na auli Staszicówki. Jak co roku warsztaty prowadziła pani Danuta Pyrek, współpracująca z OKE w Łodzi, od wielu lat nauczycielka i metodyczka matematyki, a dla staszowskich maturzystów życzliwy Anioł Stróż.

Warsztaty zgromadziły prawie 180 uczniów końcowych klas. Od dwóch lat oprócz uczniów Staszicówki w zajęciach uczestniczy również grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Celem organizowanych spotkań jest intensywna powtórka przed maturą. Uczniowie rozwiązują zadania typu maturalnego, otrzymują cenne wskazówki, jak najefektywniej radzić sobie z problemami matematycznymi. Zajęcia kierowane są głównie do uczniów, dla których matura z matematyki to wielkie wyzwanie, ale również uczniowie niemający trudności z matematyką mogą znaleźć coś dla siebie. Zadania są zróżnicowane, dostosowane do różnego poziomu wiedzy. Każdy z uczestników pracuje w swoim tempie, a w razie potrzeby może skorzystać z pomocy i wskazówek nauczycieli czuwających nad przebiegiem spotkania.

Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli cel jest jeden: wszyscy chcą, by matura z matematyki wypadła jak najlepiej.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i serdecznym podziękowaniem skierowanym do p. Danuty Pyrek. Mamy nadzieję, że warsztaty będą prowadzone jeszcze przez wiele następnych lat dla kolejnych roczników maturzystów.

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).