,, Przychodzi uczeń do prawnika ….”

W dniu 28 lutego w Połańcu odbyła się konferencja  zorganizowana przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Staszowie. W konferencji tej uczestniczyli nauczyciele z Zespołu Szkół oraz grupa młodzieży z I i II klasy Liceum Ogólnokształcącego . Gościem specjalnym była znana w Polsce Anna Maria Wesołowska. Swoje wystąpienia poświęciła edukacji prawnej młodzieży.

Dzięki jej zaangażowaniu w wielu szkołach w Polsce powstały Kąciki Prawne,  w których umieszczane są informacje dotyczące przepisów prawnych  i świadomości  prawnej młodzieży. W naszej szkole również taki kącik powstał .

Oto refleksje młodzieży uczestniczącej w warsztatach prowadzonych przez sędzinę  A. M. Wesołowską:

,,  uczestniczyłam w spotkaniu , na którym pani sędzina A.M.Wesołowską opisywała wiele ciekawych sytuacji, w których młodzież dopuściła się wykroczeń. Z zapartym tchem słuchałam jej opowieści i doszłam do wniosku, że my, młodzież, nie mamy  odpowiedniej wiedzy z zakresu przepisów prawnych, okazuje się, ze każdy nasz czyn podpada pod kodeks karny. Czasem gdy piszemy esemesy czy komentujemy coś na facebooku, stanowi dowód i tak naprawdę możemy mieć z ich powodu kłopoty z prawem. Jest dla mnie wielkim autorytetem, podziwiam ją, że ma tak wiele zapału i motywacji, aby zwiększać naszą świadomość prawną  ‘’

,, Uczestniczyłam w spotkaniu z panią Wesołowską i poczułam się wyróżniona, gdyż taka niepozorna , sympatyczna kobieta przekazała nam tyle ciekawych informacji, uświadomiła mi, że czasem  mam możliwość obrony przed każdym rodzajem przemocy,  ale muszę również uważać na własne postępowanie i wypowiedzi wobec innych  ‘’

,, Jestem pod wrażeniem Pani Wesołowskiej , niesamowita kobieta z charyzmą, pasją, otwarta na młodzież, chce aby wszyscy czuli się bezpiecznie, ale żeby byli świadomi swoich czynów.  WIĘCEJ TAKICH SPOTKAŃ !!!

 

 

Skip to content