„Staszicówka” z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie

Młodzież z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie odwiedziła staszowskich policjantów w siedzibie tutejszej komendy. Rolę przewodnika po Placówce objął  asp. Mariusz Domagała. W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby we wszystkich wydziałach. Początkiem była prelekcja nt. Bezpieczeństwa na drodze oraz w sieci. Pan asp. Domagała mówił również o odpowiedzialności karnej nieletnich. Natomiast przez panią podkom. Anetę Nowak –Lis została  przeprowadzona prelekcja, podczas której udzielała wskazówek, co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Pani podkomisarz zapoznała uczniów z procedurami obowiązującymi podczas przyjęć do służby w policji oraz jakie kryteria powinni spełnić kandydaci. Kolejnym punktem było zapoznanie się młodzieży z pracą policyjnych techników. Chętni mogli nauczyć się, jak pobierać odciski palców oraz jak zabezpieczać różne ślady. Następnie odwiedzili miejsce pracy dyżurnego jednostki. Na zakończenie funkcjonariusze zapoznali młodzież z zasadami funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń” oraz jaką rolę spełnia aplikacja „Moja Komenda”.

Skip to content