Święta to czas, kiedy jesteśmy bardziej skłonni do pomocy drugiemu człowiekowi. Nasi wolontariusze na Zbiórce Żywności.

Bardzo duża grupa naszych wolontariuszy podjęła się udziału w przedświątecznej zbiórce żywności artykułów spożywczych, zabawek i słodyczy pod patronatem Stowarzyszenia „Świętokrzyski Bank Żywności” wraz ze Stowarzyszeniem PRO CIVITAS i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Zbiórka miała miejsce w dniach 29 i 30 listopada 2019r. w największych staszowskich sklepach.

Wolontariusze zachęcali do podzielenia się swoimi zakupami z najbiedniejszymi. Do koszy można było  wrzucać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Mógł to być ryż, makaron, mąka, ale też różnego rodzaju słodycze. Wśród potrzebujących są też dzieci, które z chęcią przyjmują takie podarunki.

To dzięki zaangażowaniu wolontariuszy świąteczna akcja charytatywna Banków Żywności co roku obejmuje niemal całą Polskę!

Cieszymy się, że jest okazja, by podziękować im za trud, który wkładają w te działania.

 

http://ops.staszow.pl/swiateczna-zbiorka-zywnosci-pod-patronatem-swietokrzyskiego-banku-zywnosci.html?fbclid=IwAR1z4lUCRc8K8aNTbaADW_1KhzbLIfUoySYsxEdp1dDqP5RbZz004_lggzk

Skip to content