Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – Wisława Szymborska

 Smartfony, laptopy, tablety wyparły książkę. To błąd, bo książki powinny być dla najmłodszych tak samo naturalne, jak bieganie czy zabawa. Czytanie wpływa wszechstronnie na  rozwój dziecka. Pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność – umiejętność tworzenia rzeczywistości poprzez słowa. Czytanie buduje zdolności przeżywania: dostrzegania  i nazywania emocji. Przeżycia są ukryte w bohaterze bajki, historie i bohaterowie budują   w dzieciach odwagę do przeżywania uczuć. Staszicówka czyta dzieciom – to nie tylko proste czytanie dla najmłodszych, to próba przedstawienia świata baśni poprzez uczniów, którzy chcą przekazać magię książki już najmłodszym. Jest to szlachetna inicjatywa która ma za zadanie wszczepić miłość do poznawania poprzez czytanie. Widać było że dzieciom baśnie bardzo się podobają, a i uczniowie mieli okazje do dobrej zabawy.  Dnia 10 marca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół, po raz kolejny, mieli okazję   spotkać się z dziećmi Przedszkola nr 4 w Staszowie. Maluchy wysłuchały  baśni  Janiny Porazińskiej –O dwunastu miesiącach.  W najbliższym czasie, z pewnością, będą organizowane kolejne spotkania z najmłodszymi.  Baśń, pod kierunkiem  pani Magdaleny Ablewicz, przygotowali uczniowie naszego technikum i liceum: Krzysztof  Nieckarz  i Bartłomiej Kosiński z klasy II Tom, Bartosz Nowak  i Weronika Moździerz z klasy II Tba, Daniel Wołowiec, Natalia Cebula i  Patrycja Banasik  z klasy IIA LO.

 


Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).