Siódme zmagania z królową nauk w Staszicówce

Tradycją już jest, że z inicjatywy dyrektora szkoły Pana Izydora Grabowskiego oraz nauczycieli uczących matematyki w naszej  szkole corocznie odbywa się gruntowna powtórka z matematyki dla wszystkich maturzystów – zdających egzamin zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. W tym roku zmagania matematyczne odbyły się 15 marca. Zajęcia, również zgodnie z tradycją prowadził szacowny gość – Pani Danuta Pyrek, doświadczona nauczycielka, trener i edukator z matematyki, autorka cieszącej się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów książki „Trening przed maturą z matematyki- niezbędnik maturzysty”. Warsztaty jak zwykle zgromadziły wszystkich maturzystów, aula była wypełniona po brzegi, a zmagania z królową nauk trwały cały dzień. Nad przebiegiem zajęć czuwali matematycy ze Staszicówki: Pani Małgorzata Kochanowska, Pani Beata Fąfara, Pani Adela Słowińska, Pan Tomasz Dygulski oraz Pan Wiesław Mikus. Uczniowie sumiennie rozwiązywali zadania maturalne. Pani Danuta Pyrek w bardzo dokładny sposób wyjaśniała wszystkie zadania i służyła pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Indywidualnych konsultacji udzielali również nauczyciele, którzy byli całkowicie do dyspozycji uczniów. Maturzyści zmęczeni pracą, ale bardzo zadowoleni docenili trud i starania swoich opiekunów spontanicznymi, gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Po zakończeniu wielu uczniów zgłosiło się po autografy w książkach, z którymi pracują, przygotowując się do matury, a których autorka prowadziła warsztaty. Wszystkim maturzystom życzymy matematycznych sukcesów oraz wytrwałości w systematycznym zdobywaniu wiedzy. Gorąco polecamy zapoznanie się ze wskazówkami Pani Danuty, dzięki którym na pewno odniesiecie sukces na egzaminie maturalnym! OSIEM  MATEMATYCZNYCH ZAKLĘĆ

 

Posted in Dla rodziców, Dla uczniów, Wydarzenia bieżące.