Dzień bez plecaka

Jako że już w poniedziałek wypada pierwszy dzień wiosny my, członkowie SU, podjęliśmy inicjatywę w celu zachęcenia wszystkich do udziału w zajęciach z akcją dzień bez plecaka. Tradycyjne plecaki możemy zastąpić wtedy walizkami, skrzynkami czy szufladą z biurka. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione. Nie zapomnijcie jednak zabrać zeszytów. Liczymy na waszą kreatywność.

Chcemy, aby w klasach zajęcia odbywały się w nieco inny sposób niż tradycyjnie (rozumiemy przez to wyjście z własną inicjatywą. Może to być np. zagranie wspólnie w kalambury związane z przedmiotem, gry planszowe czy obejrzenie ciekawego filmu lub dokumentu). To tylko nasze przykłady inicjatyw, które możecie wykorzystać albo zastąpić własnymi.

Chyba nie chcemy w ten dzień tkwić w książkach ani bez celu chodzić po mieście, narażając się przy tym na niebezpieczeństwo. Nauczyciele z pewnością będą chętni do nieco innej formy zorganizowania zajęć lekcyjnych.

Mocno liczymy na wasze zaangażowanie w akcję.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół.

Skip to content