„Dzień Budowlańca w Staszicówce 2023”

Od lat w naszej szkole kształcimy adeptów sztuki budowlanej, którzy systematycznie zasilają przedsiębiorstwa budowlane o różnych profilach produkcji oraz firmy specjalizujące się w wykonawstwie robót budowlanych. Organizacja Dnia Budowlańca miała na celu  zwrócenie uwagi na rozwijające się w Polsce budownictwo i zawody związane z branżą budowlaną oraz podniesienie świadomości zawodowej młodzieży.

W przygotowania do Dnia Budowlańca prócz młodzieży włączyli się nauczyciele przedmiotów teoretycznych i praktycznych.

Podczas Dnia Budowlańca uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu konkurencjach m.in. przejazd slalomem z taczką, przeciąganie liny, tor przeszkód, kręgle i niesamowite budowle świata – puzzle. Przedstawiciele poszczególnych oddziałów rywalizowali między sobą w konkursie wiedzy budowlanej. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące budownictwa, sprawdzając i utrwalając przy tym swoją wiedzę.


Zwieńczeniem tegorocznej imprezy w Staszicówce był piknik w altanie przy grillu.

Obchody Dnia Budowlańca spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczności szkolnej i niewątpliwie pokazały, że potrafimy wspólnie spędzać czas i zdobywać wiedzę nie tylko w szkolnej ławce, ale także poprzez zabawę!
Zapraszamy za rok!!!

Tekst: Małgorzata Toś

Zdjęcia: Małgorzata Toś

Skip to content