Europejski Dzień Języków Obcych w Staszicówce

     Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. Celem tego święta jest promocja różnorodności kulturowej i językowej. Stanowi ona bowiem narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.  Dzień ten to również promocja wielojęzyczności na terenie całej Europy. W wielu szkołach planowane są wtedy większe lub mniejsze aktywności promujące to święto. 

     Obchody Europejskiego Dnia Języków na stałe wpisały się także w kalendarz imprez w naszej szkole. W tym roku w „Staszicówce” czekało na uczniów wiele atrakcji. W klimat święta wprowadziła całą społeczność naszej szkoły audycja przybliżająca ciekawe informacje  dotyczące wspomnianego święta. Następnie przy rosyjskich, niemieckich i angielskich utworach muzycznych wszyscy mogli zrelaksować się, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach sprawdzających ich umiejętności w posługiwaniu się powyższymi językami. Panie uczące języka niemieckiego przygotowały karty odpowiedzi, na których uczniowie zbierali pieczątki za poprawnie wykonane zadania. Komplet pięciu pieczątek gwarantował ocenę bardzo dobrą. Uczniowie mogli sprawdzić swój rosyjski i angielski, biorąc udział w przygotowanych przez nauczycieli quizach dotyczących wiedzy o danym kraju i znajomości języka.

Całe wydarzenie osładzała ogromna ilość słodkości przygotowanych zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Poprawne odpowiedzi były nagradzane pyszną babeczką lub innym łakociem. Odbył się również konkurs na przebranie w stylu narodowym danego kraju. Najbardziej oryginalny był pomysł klasy 3 Tos, która ze swych ubrań utworzyła barwy flagi niemieckiej. Wszyscy uczniowie zaangażowani w pomoc przy organizacji obchodów Europejskiego Dnia Języków zostali nagrodzeni bardzo dobrymi ocenami z języków obcych lub  zachowania.

Następne obchody …. oczywiście za rok!!!!! Zapraszamy.

                                                                             Nauczyciele języków obcych 

Skip to content