Halloween’owa Dobroczynność Staszicówki

„Halloween’owa Dobroczynność Staszicówki”, czyli zapoznanie z tradycjami krajów anglojęzycznych połączona ze zbiórką karmy dla zwierząt ze schroniska

    Halloween jest amerykańskim świętem duchów, które w wieczór 31 października obchodzone jest w wielu państwach na świecie. Pierwotnie było celebrowane głównie
w krajach anglosaskich, jednak obecnie jego zasięg zdecydowanie się powiększył. Symbolem Halloween jest wydrążona dynia z otworami w kształcie twarzy i świecą w środku. Popularnym zwyczajem jest zaś odwiedzanie domów sąsiadów przez dzieci przebrane za upiory, które „wymuszają” okup w postaci słodyczy.

       Język angielski jest obowiązkowym językiem obcym nauczanym również w Polsce, dlatego też w dniu 31 października społeczność Staszicówki miała możliwość poznania tradycji krajów anglojęzycznych poprzez Halloween’owe zabawy. Obchody były poprzedzone audycją, która przybliżyła wszystkim słuchaczom tradycje polskiego Dnia Wszystkich Świętych, zwyczaju tak zwanych „Dziadów” oraz porównała je do obchodów Halloween w krajach anglosaskich. Uczniowie mogli wziąć udział w quizach dotyczących wiedzy na temat powyższego święta. Odbyły się też konkursy na najciekawsze przebranie
i wystrój sali. Za czynny udział w wydarzeniu młodzież została nagrodzona ocenami
i słodyczami. Klasy, której najciekawiej udekorowały swoją salę zdobyły “dzień bez pytania”.

        Ponadto, w ramach akcji „Halloween’owa Dobroczynność Staszicówki” zebrano dużą ilość karmy dla psów, która w najbliższym czasie zostanie przekazana potrzebującym  zwierzętom w schronisku.

  Autorzy zdjęć i artykułu: Katarzyna Łukasik, Anna Mikus, Agnieszka Misterkiewicz i Maria Usowska

Skip to content