Jasełka 2022

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, tradycyjnie, cała społeczność szkolna Zespołu Szkół zgromadziła się w auli naszej szkoły, aby obejrzeć jasełka.

Przedstawienie było prezentowane dwukrotnie tego dnia, tak aby mogli obejrzeć je wszyscy uczniowie.

Tym razem była to opowieść o bożonarodzeniowym cudzie bogato przeplatana odniesieniami do współczesnego świata.

Pomiędzy poszczególnymi częściami przedstawienia wysłuchano utworów w wykonaniu szkolnego chóru.

Jasełka uświetnił również występ szkolnego zespołu muzycznego na czele z panem Andrzejem Stawińskim.

Spektakl w wykonaniu uczniów ZS z pewnością na długo zagości w pamięci zebranych i zachęci wszystkich do refleksji nad naszym życiem i prawdziwym znaczeniem świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu dyrektor Zespołu Szkół Jerzy Jabczuga podziękował artystom i opiekunom za trud włożony w przygotowanie jasełek oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

W przygotowaniu uczniów do występu pomagali:

ks. Łukasz Maliński, Anna Wołczyńska, Beata Fąfara, Andrzej Fąfara, Andrzej Stawiński.

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).