„Każdy głos się liczy” – wybory w Staszicówce

11 października 2023 r. był w Staszicówce dniem wyborów. Nasi uczniowie wzięli udział w symulacji wyborów parlamentarnych i referendum, a przede wszystkim wybrali swoich reprezentantów do Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2023/2024. Akcja „Młodzi głosują” jest realizowana w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest upowszechnianie wśród młodych osób wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawa oraz zasadach organizacji wyborów. Nasi uczniowie zdobyli więc nowe doświadczenia związane z pracą w komisji wyborczej i zasadami głosowania. Wszystko odbywało się bowiem zgodnie z procedurami wyborczymi: były ogłoszenia wyborcze, listy kandydatów, listy wyborców upoważnionych do głosowania, konieczność potwierdzenia swojej tożsamości dokumentem ze zdjęciem itp. Wiele emocji towarzyszyło także wyborom do Samorządu Szkolnego. Uczniowie – wyborcy oddawali swój głos na 1 z 10 kandydatów. Po przeliczeniu głosów okazało się, że w Samorządzie pracować będą:

Kewin Strojwąs z IV Ti,
Kamil Wawrzkiewicz z III Tos,
Julia Arendarska z III LO,
Kacper Asik z IV Tsp,
Julia Kluszczyńska z II Tb
i Eryk Kucharczyk z II Tp.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im owocnej pracy i efektywnej współpracy z uczniami, nauczycielami i dyrekcją.

Skip to content