Noc w bibliotece

20160517 plakat A3

Noc bibliotek 2016 – Wolno Czytać!

Pod takim hasłem odbyła się II edycja ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek”. W tym roku po raz pierwszy wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły. Byli to: Natalia Sajda, Grzegorz Tomporowski oraz Maciej Kwietniewski wraz z opiekunami p. Joanną Gąsior i p. Justyną Pasternak. Wszystko odbyło się dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki  z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Kielcach Filia w Staszowie. To właśnie tam odbyło się nasze spotkanie, w nocy z 3 na 4 czerwca. Imprezę rozpoczęły „Nocne rozmowy o książkach”, gdzie każdy mógł opowiedzieć o swoich preferencjach czytelniczych i zachęcić do przeczytania jego ulubionych książek.

3
Uczestnicy spotkania podczas “Nocnych rozmów o książkach” (zdjęcie ze strony internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej)

Z pewnością ciekawym pomysłem okazała się projekcja filmu edukacyjnego o Wisławie Szymborskiej. Była do świetna okazja do dalszej zabawy. Młodzież bowiem układała później limeryki, co okazało się niezwykle ciekawym i zabawnym doświadczeniem. Około godziny 23 wszyscy wspólnie przygotowali kolację, podczas której cały czas trwały rozmowy o książkach, filmach i muzyce. Po północy uczestnicy obejrzeli kolejny film (problemy trudnej młodzieży). Rano przy wspólnym śniadaniu podsumowano całe spotkanie. Młodzież zadeklarowała chęć uczestnictwa w dalszych akcjach promujących czytelnictwo, a opiekunowie podziękowali im za tak miłe i kulturalne  spędzenie czasu.

P1050314
Uczestnicy układają limeryki

P1050315
Każdy opowiadał o swoich ulubionych książkach

6
Wspólne przygotowywanie kolacji (zdjęcie ze strony internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej)
Skip to content