Rajd Harcerzy MNICH ze „Staszicówki”

W dniach 22 i 23 maja harcerze MNICH wraz z opiekunami panią dyrektor Anną Słoczyńską oraz wychowawczynią z internatu Agatą Mazur-Dąbrowski udali się w rajd po ziemi świętokrzyskiej.
Pierwszego dnia weszliśmy na Święty Krzyż, idąc czerwonym szlakiem poznawaliśmy faunę i florę Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Po powrocie udaliśmy się do Muzeum Hutnictwa, a później do Parku Legend.Najwiekszą atrakcją okazał się lot na miotle. Nastepnie pan Dyrektor Jerzy Jabczuga przybliżył harcerzom na czym polegają zasady survivalu oraz opowiedział,co powinien zawierać w sobie tzw: „plecak ucieczkowy”.
Później udaliśmy się na ognisko, harcerze mieli okazję rozpalać ogień przy pomocy krzesiwa. Noc spędziliśmy w Młodzieżowym Schronisku w Nowej Słupi.
Po porannej pobudce i wspólnym śniadaniu na świeżym powietrzu, udaliśmy się w towarzystwie pani przewodnik na Górę Chełmową. Widoki były niezapomniane!
Po zjedzeniu pysznego obiadu w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Rudkach wróciliśmy do Staszowa.

Wyjazd był bardzo wartościowy i pouczający, młodzież przeżyła cudowne chwile!

Autor tekstu: Agata Mazur-Dąbrowski
Autor zdjęć:  Agata Mazur-Dąbrowski ,Anna Słoczyńska, Kewin Strojwąs
Skip to content